Pokloni zvezek 2015

INSTITUCIJA Karitas
ŠOLA Matična šola, PŠ Višnja Gora, PŠ Ambrus, PŠ Zagradec, PŠ Krka, PŠ Muljava in PŠ Stična
KOORDINATOR/MENTOR Mojca Malovrh
RAZRED od 1. do 9. razreda
PREDMET Razredna ura
DATUM predvidoma maj in junij 2015
CILJI Učenci s pomočjo učiteljev zbirajo zvezke za socialno ogrožene otroke in si tako razvijajo solidarnosti s sovrstniki.
OPIS Razredniki  učencem in njihovim staršem razložijo pomen Karitasove akcije in jih spodbudijo k solidarnosti. Otroke in njihove starše Karitas že vrsto let prosi, da poklonijo nov, velik, črtan zvezekza osnovnošolce, ki tudi v Sloveniji potrebujejo pomoč. Zvezke potrebujejo za več kot 10.000 otrok, ki jim Karitas vsako leto pomaga s šolskimi potrebščinami. Učenci lahko na zadnjo stran razglednice, ki jo odnesejo domov, zapišejo misel, pozdrav za skritega prijatelja, ki je zvezek prejel. V šolskem letu 2014/2015 smo zbrali 573 zvezkov.
NAGRAJENCI  /
POVEZAVA  http://www.karitas.si/zvezek/