Biološko-ekološki tabor

RAZRED Od 6. do 9. razreda
PREDMET / INTERESNA DEJAVNOST Biologija, ekologija, kemija in geografija
DEJAVNOST / IZDELKI  Raziskovanje ekosistemov, izvajanje poskusov
DATUM V šolskem letu 2014/2015 je tabor potekal med jesenskimi počitnicami, in sicer od 24. do 28. oktobra 2014.
CILJ Cilji tabora so:1. Preživetje v naravi: učenci spoznajo primorsko rastlinstvo in uporabnost v prehrani, naučijo se postaviti šotor in zakuriti ogenj v primeru izrednih razmer, naučijo se pridobiti sladko vodo iz slane, pripraviti čaj in jedi iz divje rastočih rastlin.2. Spoznavanje morskih organizmov: učenci poiščejo morske organizme v naravi,  jih analizirajo, narišejo in jih vrnejo v naravo.3. Spoznavanje obale:  učenci spoznavajo fliš, flišne stene, se pogovorijo o valovanju morja, opazujejo kormorane,  vdihavajo zdravilni morski pršec in ugotavljajo njegovo koristno delovanja na človeški organizem.4. Spoznavanje Pirana: učenci spoznavajo mestne predele (mestni trg, ozke ulice, obzidje), spoznavajo pomembne stavbe (občinska, sodna palača, Tartinijeva rojstna hiša, stolnica sv. Jurija) in obiščejo Pomorski muzej Sergeja Mašera.5. Spoznavanje polsladkega in sladkega jezera v Fiesi.6. Pogovori o kulturi bivanja in medsebojnih odnosih.
OPIS Biološko-ekološki tabor je bil organiziran že 8. leto, udeležilo se ga je 33 učencev. Tabor je potekal v domu na CŠOD Breženka. Delo je potekalo na terenu, v okolici doma in v učilnicah, pred večerom pa so sledila vsakodnevna poročila učencev.
NAGRAJENCI  /
POVEZAVA