Časopis Potujemo skozi čas izhaja že osmo leto. Predstavljamo vam prvo številko z dvema podnaslovoma: Kmečka opravila v jeseni in Poti mojih prednikov.

V letošnjem šolskem letu smo se odločili, da najprej raziščemo, kaj vse je potrebno narediti v jeseni, da je zima »mirna«, topla in skleda polna … Predstavljamo različna dela na kmetijah, vrsto fotografij staršev, starih staršev in pridnih rok »malih pomočnikov«.

Zanimalo nas je tudi, kako je bilo živeti v časih, ko še ni bilo traktorjev, avtomobilov, ko so bili ljudje odvisni predvsem od dela svojih rok, hiše pa običajno polne otrok.

Imeli smo kaj videti in slišati. Spomini so vreli, prebrali smo marsikatero pismo, si ogledali stare fotografije …

Ljudje so odhajali na tuje. Mnogi so uspeli, nekateri se niso nikoli več oglasili. Vezi so se večinoma pretrgale, veliko tistih, s »slovenskimi koreninami« ne govori po domače … Pa vendarle kdaj priroma kakšno pismo od »tam daleč«, kdo pokliče po telefonu in pove, da mu gre dobro.

Svet spet vabi – kolo zgodovine se vrti!
Novo številko poiščite v razdelku Založniška dejavnost – Potujemo skozi čas

Zlata Kastelic, prof.