Bodi preViden! “Pešec”

INSTITUCIJA Javna agencija Republike Slovenije za varnost prometa
ŠOLA MŠ in podružnice
KOORDINATOR/MENTOR Razredniki 4. razredov (Jožica Jevnikar, Jasmina Glavič, Bernarda Kunstelj Lepojić, Anita Novak, Vanja Peček Janoš, Cirila Mišmaš, Mateja Jere Grmek in Barbara Maver)
RAZRED 4. razredi
PREDMET/ID Družba
DEJAVNOSTI/ IZDELKI Kresničke, zloženke, plakati, pisanje pisma staršem, prijateljem …
DATUM Vsakoletna akcija v jesenskem času
CILJI V Javni agenciji RS za varnost prometa želijo doseči zmanjšanje števila žrtev prometnih nesreč med pešci. Sledijo viziji NIČ: Nič smrtnih žrtev na cestah v Sloveniji.
OPIS Stalna akcija »stopimo iz teme« opozarja učence v šoli, njihove starše pa tudi stare starše na uporabo kresničk in drugih odsevnih materialov, ki zagotavljajo vidnost. Par let nazaj so poleg oktobrske akcije “bodi preViden” med 6. in 12. februarjem dodali še akcijo PEŠEC, saj so ti v zimskem in jesenskem času, ko so dnevi krajši, najbolj ogroženi v prometu.
NAGRAJENCI /
OBJAVE (SPLET, KLASJE)

Učenec pri pisanju pisem babicam, dedkom, tetam in stricem

POVEZAVA Članek o akciji