Naša mala knjižnica

KOORDINATOR/MENTOR Maja Tavčar, Darja Bregar in Bernarda Kunstelj Lepojić
RAZRED 3. in 4.  razred PŠ Višnja Gora
PREDMET/ID  Slovenščina
DEJAVNOSTI/ IZDELKI Lutka rečne vile, branje, poslušanje, pogovor …
CILJI Projekt Naša mala knjižnica je namenjen promociji bralne kulture ter evropskih avtorjev in ilustratorjev, ki so dobro uveljavljeni v domovini, a ne nujno v drugih evropskih državah. V KUD Sodobnost International smo se tako kot naša partnerja, poljska založba Ezop in litovska Nieko rimto, soočili s problemom, kako predstaviti naše najboljše avtorje na širšem evropskem trgu.
OPIS Naša mala knjižnica (NMK) je zabaven in poučen projekt, ki spodbuja branje in razvoj bralne pismenosti. Namenjen je najmlajšim bralcem, od vrtca do 5. razreda osnovne šole. Otroke skozi šolsko leto pospremi skrben izbor mladinske literature priznanih slovenskih in tujih avtorjev. Z mednarodnim sodelovanjem in gostovanjem tujih pisateljev otroci spoznavajo tuje kulture in književnost. Sodelujoči pisatelji projekt soustvarjajo ter v njem aktivno sodelujejo. Pomagajo pripraviti zabavne naloge za Ustvarjalnike ali napišejo pismo presenečenja, ki ga lahko prejmejo tisti, ki sodelujejo v projektu. NMK lahko popestri ure maternega jezika, likovnega in glasbenega pouka ter podaljšanega bivanja. Zasnovan je tako, da spodbuja branje in otrokovo kreativnost, za dodatno motivacijo pa poskrbijo zanimive aktivnosti, katerim se posamezniki pridružijo po svojih željah in zmožnostih. Udeleženci projekta berejo vrhunske mladinske avtorje, se z nalogami poglabljajo v različne plasti besedila, izdelujejo književne junake, samostojno zapisujejo svoja mnenja o knjigah, berejo pisma, ki jim jih pošljejo avtorji, rešujejo detektivske naloge ter se potegujejo za lepe nagrade.
OBJAVE (SPLET, KLASJE)  /
POVEZAVA http://www.nasamalaknjiznica.si/sl/