Zlati bralec

INSTITUCIJA Društvo Bralna značka Slovenije – ZPMS
ŠOLA Matična šola in PŠ Višnja Gora
KOORDINATOR/MENTOR Kristijan Rešetič, Branka Lah in učiteljice slovenščine v 9. razredu.
RAZRED 9. razredi
PREDMET/ID Literarno-kulturna dejavnost
DEJAVNOSTI/ IZDELKI Knjiga
CILJI Knjižna zbirka Bralne značke motivira mlade bralce za branje, hkrati pa opozarja na posebni pomen branja in knjige danes in jutri. Podpora najuspešnejših predstavnikov slovenskega gospodarstva in države zbirki Zlata bralka, zlati bralec namreč pomeni tudi to, da je visoko razvita bralna kultura na Slovenskem eden pomembnih skupnih razvojnih ciljev Slovenije.
OPIS Društvo Bralna značka Slovenije – ZPMS ob zaključku osnovnega šolanja podarja knjižna darila vsem zlatim bralcem, to je vsem osnovnošolcem, ki so vsa leta brali za bralno značko.V šolskem letu 2013/2014 so “zlati bralci” prejeli slikanico Franceta Prešerna Zdravljica na slavnostni prireditvi na Jurčičevi domačiji na Muljavi. Na podelitvi priznanj 19. junija 2014 so si ogledali  nastop mladinskega pisatelja Primoža Suhodolčana, kratek kulturni program, ki so ga pripravile sodelujoče šole (našo šolo je zastopal Martin Malovrh iz 8. razreda na harmoniki) in predpremiero gledališke predstave Deseti brat v izvedbi Kulturnega društva Josip Jurčič.
NAGRAJENCI  Na matični šoli in PŠ Višnja Gora je bilo 14 zlatih bralcev v šolskem letu 2013/2014.
OBJAVE (SPLET, KLASJE)  IMG_2698
SLIKA Zlati bralci v šolskem letu 2013/2014